Crémant d’Alsace Brut – Alphonse Kuentz
Een toegankelijke, droge Crémant met nét wat meer body en karakter dan de meeste.
Gemaakt van 100% Pinot Blanc en 13 maanden gerijpt op de eigen gist, wat zorgt voor extra vulling en een rustige, fijne mousse.
Niet voor niets een veel geschonken Crémant in bistro’s. Breed inzetbaar, betrouwbaar en geschikt als aperitief, maar ook sterk genoeg om door te drinken aan tafel.
Smaakprofiel
-
Rijp fruit met een lichte aardse toon
-
Fijne mousse door lange rijping op gist
-
Fris en droog, met een stevig ambachtelijk randje
Erkenning en persbeoordeling
⭐ Sterwijn – De Grote Hamersma (8,5/10)
Bekroond vanwege zijn kwaliteit en opvallend gunstige prijs-kwaliteitverhouding.
De Grote Hamersma Proefnotitie: Als immer een prima boerse brut. Boers in de zin van geurend naar fraai landschap vol fruitbongerds, met een stoere aardse ondergrond.Rijk en vol, en toch ook hardwerkende zuren. Puur, recht door zee, maar zeker ook in voor vrolijk vertier. Mousserende wijn zoals er veel te weinig is: karaktervol en toch toegankelijk.
Wijn en spijs
Terroir
klei, zand en kalk
Op dronk
Nu tot 2028
Droog – Zoet indicatie
1 ►2 3 4 5 6 7 8 9
Een wijn om naar uit te kijken – vandaag besteld, snel in huis.
Wijnmaker – Alphonse Kuentz
In Husseren-les-Châteaux, het hoogst gelegen wijndorp van de Elzas, werkt Jean-Marc Kuentz al generaties lang in het ritme van de wijngaard. Het domein omvat 17 hectare wijngaarden rond Husseren-les-Châteaux en Voegtlinshoffen, met percelen op de Grand Crus Eichberg en Pfersigberg. In de kelder geen RVS of technische sturing, maar grote houten foudres uit de 18e eeuw, die nog altijd dagelijks in gebruik zijn. De stijl is authentiek Elzas, iets boers en ongepolijst. Het domein werkt duurzaam en is HVE3-gecertificeerd. Elk oogstjaar laat zich anders zien, maar altijd met een duidelijke herkomst en een eigen handschrift.